Podrobné informace o činnosti našeho klubu ...

Podrobné informace o činnosti našeho klubu ...

fotky a videa z akcí, plánované semináře, turnaje, soustředění, judo materiály volně ke stažení a mnoho dalšího naleznete právě zde...

Klub byl založen roku 1999

Klub byl založen roku 1999

Od roku 2004 cvičíme ve "svém" stylově vybaveném dojo v prostorách Sokolského Domu v Třešti.

Specializujeme se především na tělovýchovnou formu judo , vhodnou pro všechny věkové skupiny, kde se zabýváme i efektivní sebeobranou.

Specializujeme se především na tělovýchovnou formu judo , vhodnou pro všechny věkové skupiny, kde se zabýváme i efektivní sebeobranou.

Upřednostňujeme principy a filosofii judo nad touhou po vítězstvích na turnajích, kterých se v omezené míře (na dobrovolné bázi) zúčastňujeme.

Naši instruktoři jsou držitelé mistrovských stupňů DAN

Naši instruktoři jsou držitelé mistrovských stupňů DAN

mají trenérskou licenci Českého Svazu Judo a několikaletou praxi ve vedení tréninku. Každoročně absolvují semináře ke zvyšování trenérské kvalifikace.

Našim členům je k dispozici 88 m2 nastálo položené tatami

Našim členům je k dispozici 88 m2 nastálo položené tatami

a další bohaté vybavení (box. pytle, zápasnický panák, tréninkové zbraně, dopadové žíněnky atd...)

Organizujeme: VÍKENDOVÁ TRÉNINKOVÁ SETKÁNÍ s tématikou JUDO KATA

Organizujeme: VÍKENDOVÁ TRÉNINKOVÁ SETKÁNÍ s tématikou JUDO KATA

předem plánované jednodenní či dvoudenní výukové semináře nejen pro stupně DAN.

Organizujeme: TRÉNINKOVÉ POBYTY JAPONSKÝCH MISTRŮ

Organizujeme: TRÉNINKOVÉ POBYTY JAPONSKÝCH MISTRŮ

V našem dojo Japonci vyučovali v letech 2006, 2007, 2008

Pořádáme: LETNÍ ŠKOLA JUDO

Pořádáme: LETNÍ ŠKOLA JUDO

každoročně organizujeme LETNÍ ŠKOLU JUDO (intenzivní výuka judo a sebeobrany v tělocvičně i v přírodě. zábavné a úpolové hry pro děti, judo turnaj.

kontakt
mobil: +420 730 846 634
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
bank. spojení: 19-1464907369/0800

facebook

KSJU VYSOČINA II

 Sokol

 

TŘEŠŤSKÉ JUDO SLAVÍ HISTORICKÝ ÚSPĚCH…

Judista Vláďa Komín se v sobotu 22.10 na Přeboru České Republiky v Jičíne stal nejlepším starším žákem v ČR v kategorii nad 73 kg (dále bez rozdílu vah). Pro třešťské judo je to historicky první titul Přeborníka ČR. Vláďa ukázal velký "hlad" po cenném kovu a předvedl naprosto suverénní cestu až do finále, když 3 x vyhrál na Ippon krátce po začátku časového limitu. Při vypjatém a velmi vyrovnaném finále, kdy v první polovině zápasu Vláďa po téměř dokonalém provedení techniky harai goshi vedl na waza-ari, dokázal kvalitní soupeř v posledních 90ti vteřinách potrápit a vyrovnat skóre. Štěstí však přálo, Vláďa to dokázal a s vypětím sil si došel pro vysněné zlato z nejvyšší státní soutěže. 

Přeborník  Vláďa

DSCN1451 11

Zhodnocení Vláďova výkonu na Přeboru České Republiky Sportovním ředitelem Krajského Svazu Judo Vysočina a osobním trenérem Romanem Dvořákem:

Vláďa se stal mým svěřencem v roce 2009. Tenkrát, coby vyplašený druháček v kategoriie mláďat nikterak nevynikal nad ostatními spolucvičenci. První výsledky Vláďovy vytrvalosti se ale brzy dostavily a již v kategorii mladších žáků vozil Vláďa medaile z většiny turnajů a to nejen tuzemských. V krajských Pohárech Vysočiny již neměl kvalitní konkurenci ve své váze. I když podmínky pro přípravu na významnější turnaje nebyly zrovna ideální, rozhodli jsme v loni, že v roce 2016 zkusíme zabojovat a kvalifikovat se na Republiku...
Protože chyběl odpovídající sparing, hodně jsem s Vláďovou trénoval já a i mimo tatami se Vláďa sám kondičně připravoval. Z pěti kvalifikačních Českých Pohárů (Ostrava, Jablonec, Chomutov, Brno a Teplice) se Vláďovi podařilo z prvních 3. turnajů dovézt medaile a získat cenné body pro kvalifikaci na Přebor ČR. Po letní výluce a ne příliš vydařeném startu na Českém Poháru v Brně, se Vláďa propadl z prvního místa v Ranking listině Českého Svazu Judo na 2. místo. Protože před posledním kvalifikačním turnajem Vláďu trápila záda, rozhodli jsme se neriskovat a posledního kvalifikačního turnaje v Teplicích jsme se nezúčastnili a soustředili se na takticko-technickou přípravu na PČR...Vláďa se nakonec kvalifikoval z celkového druhého místa. Vláďa byl v den turnaje silně motivován a bylo vidět, že medaili chce... Prvními třemi zápasy prošel naprosto suverénně až do finále... Svou fyzickou rezervu potvrdil hned v úvodním utkání, kde hodil na ippon během několika málo vteřin...
Další zápasy byly podobného charakteru a Vláďa se dostal až do finále. To bylo plné emocí, protože v první polovině zápasu Vláďa vedl na waza-ari a v druhé polovině soupeř potrápil a dokázal vyrovnat zápas... Časový limit 3 minuty...byl nekonečný...Obrovské štěstí a velmi těsný výsledek ale nakonec splnili velký sen. Bohužel je to Vláďův první, ale zároveň i poslední triumf za náš klub, protože příští školní rok odchází Vláďa studovat a opustí tak po téměř 8 letech svůj mateřský klub v Třešti. Pevně věřím, že Vláďa bude s judem pokračovat i jinde, tentokrát už v kategorii dorostu a jsem velice rád, že jsem mohl být jeho trenérem v začátcích. Závěrem bych chtěl poděkovat i přátelům z Telče, kteří významně pomohli s účastí na kvalifikačních Českých Pohárech, starostovi TJ Sokol Třešť, který zajistil finanční prostředky pro Vláďovu kvalifikaci a v neposlední řadě rodičům, kteří se mnou aktivně spolupracovali a podpořili mě v přípravě.

Roman Dvořák